افزایش قیمت کارخانه ای ایران خودرو (اذرماه 1400)

افزایش قیمت 15 تا 18 درصدی قیمت کارخانه ای ایران خودرو

قسمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو بازم افزایش یافت

این قیمت ها طبق جدولی که در پایین صفحه می بینید افزایشی بین 15 تا 18 درصدی در تنظیم بازار به تصویب رسید.

به گزارش مستر شوفر از تسنیم، بیش از یک ماه از اعلام واگذاری تعیین قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار می‌گذرد و هر روز اخبار متفاوتی از اعلام قیمت‌های جدید خودروهای داخلی آن هم هم به نقل از مسئولان دولتی منتشر می‌شود؛ به نحوی که هر یک اعلام می کنند ستاد تنظیم بازار این هفته قیمت‌های جدید را به شرکت ها ابلاغ می کند اما روز مقرر فرا می رسد ولی خبری از اعلام قیمت های جدید نیست. به نظر می رسد هنوز مسئولان دولتی درباره قیمت های جدید به توافق نرسیده و هر کس به صورت سلیقه ای خبرهای تأیید نشده ای را اعلام می کند.

در حال حاضر به نظر می‌رسد وزارت صمت به دنبال آن است تا این افزایش قیمت ها بیش از 10 درصد باشد چراکه به گفته معمارباشی مدیرکل دفتر نیرومحرکه وزارت صمت باید به زیان تولید خودروسازان پایان داد.

وی با اعلام اینکه با وضعیتی که شرکتهای خودروساز با آن مواجه هستند امکان فعالیت دیگر وجود ندارد زیرا تولید برای آنها زیان ده شده است، گفته است: این هفته در جلسه ستاد تنظیم بازار جمع بندی برای قیمت های جدید انجام می شود.

براساس آخرین شنیده ها گویا افزایش 10 تا 18 درصدی قیمت خودروهای پرتیراژ در حال بررسی است و قرار است در جلسه پیش از ظهر امروز ستاد تنظیم بازار به تصویب نهایی برسد. در صورت نهایی شدن این قیمتها، از فردا فروش جدید شرکت های خودروساز با قیمت های جدید انجام خواهد شد.

این قیمت ها بر نرخ پایه می باشند (بدون احتساب مالیات و عواض و شماره گذاری)

جدول قیمت جدید کارخانه ای محصوالات ایران خودرو در آذرماه 1400
جدول قیمت جدید کارخانه ای محصوالات ایران خودرو در آذرماه 1400

جدول قیمت نهایی کارخانه ای محصولات ایران خودرو برای مصرف کنندگان در آذرماه 1400

قیمت نهایی محصولات ایران خودرو در آذرماه 1400
قیمت نهایی محصولات ایران خودرو در آذرماه 1400

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هشت =